שיחה:עיבוד שפה טבעית בישראל --- Natural Language Processing in Israel

מתוך Israelinlp

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שלום רב לאנשי "עיבוד שפה טבעית" אני מנסה לאחרונה להשיג מידע ובקושי (על אף או מכיוון שהמאה הזאת מוגדרת כמאת הידע הבלתי מוגבל).

אני סטודנט לתואר שני ב'לקויות למידה'. ובעל תואר ראשון בלשון. התזה שלי היא בתחום הAGL - artificial grammar learning . אני מעוניין להכיר חומר בסיסי בעיבוד שפה טבעית, מודלים של בלשנות חישובית.

אינני יודע אם זה המקום המתאים אך יש מעט מאוד מקומות מתאימים. אמר לי אחד המרצים בתחום שאני לא יכול להיות אוטודידקט בתחום זה. אך אני אינני מרוצה מהתשובה - מכיוון שאיחוד התחומים הוא הדבר החשוב ביותר שאפשר לעשות היום, והלמידה העקרה שאינה מודעת למה שיש מסביבה משולה לעיבוד שדה בשור, כשהחקלאי השכן מעבד בטרקטור.

אני מודע לכך ש'עיבוד שפה טבעית' הוא עולם מלא ועמוק שלא ניתן לכסותו אותו בקלות, אך אני מעוניין בכלים בסיסיים שיאפשרו לי להבין מאמרים כמו Finding Structure in Time של אלמן (1990), שבו מתואר מודל הSRN. השאלה אם לצורך זה אני צריך ללמוד תואר שני נוסף, או שאני יכול להשתלט על החומר ללא תשלום נוסף של שכ"ל ושעות לימוד שאין באפשרותי לשלם.

חשוב לציין שיש לי ידע בתכנות בסיסי ויכולת ריאלית טובה. ייתכן שאני מגזים ביוהרה שלי, אך אינני מסוגל לחרוש שדות בכלים פרימיטיביים.

תודה רבה, שילֹה

ראוי לציין

שאותו מרצה הפנה אותי לספר בסיסי בתחום (Jurafsky, D. and Martin, J. (2008). Speech and Language Processing). אבל גם אם אצליח לשים את ידי עליו אני לא יודע מה לחפש. נאמר שאני מחפש מודלים המתארים תהליך בחירה (דקדוקי או לא) בAGL, מה עליי לחפש? תודה, שילֹה


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי